پس از تیراندازی اخیر مدرسه در دبیرستان Marjory Stoneman Douglas در پارکلند ، فلوریدا ، نوجوانان در حال افزایش هستند و صدای آنها را می شنوند ، که اوج این امر با راهپیمایی March for Our Lives در روز یکشنبه ، 25 مارس در واشنگتن ، دی سی نسل بعدی رهبران و "تغییر بازی" فراگیر است. آنها چیزی هستند که ویلیام دیمون ، مدیر مرکز استنفورد در نوجوانی ، "هدفمند" تعریف می کند.

آنها متمرکز هستند. آنها ایده های باورنکردنی دارند. آنها به وحدت اعتقاد دارند. آنها می دانند چگونه از فناوری برای شنیدن صدای خود استفاده کنند. آنها هدفمندانه به عنوان نسل بعدی رهبران دلسوز قدم برمی دارند. مطابق تحقیقات دیمون ، دانشجویان بسیار هدفمند از میزان استقامت ، توانمندی ، تاب آوری و ظرفیت بالایی برای مقابله با ریسک برخوردار هستند.

شاید شما یک نوجوان داشته باشید که می خواهد تأثیر بزرگی در این دنیا بگذارد. شاید فرزند شما برای جلب توجه به مسائل عدالت اجتماعی و افزایش آگاهی از موضوعات ی که برای نوجوانان اهمیت دارد تلاش زیادی کند. شاید دختر شما یک مدافع سرسخت حقوق LGBTQ باشد و با همسالان خود گرد هم آمده است تا راه هایی را برای پایان دادن به خشونت اسلحه ایجاد کرده و مدارس ما را ایمن تر کند.

نوجوانان ما درخشان و با انگیزه هستند. آنها عمیقاً مراقب هستند ، آنها خودمختاری را انجام می دهند ، اما برای بالا بردن آنها هنوز به ما احتیاج دارند. هنگامی که نوجوانان ما ایده دارند و آماده هستند تا برای تغییر در جهان تلاش کنند ، چگونه می توانیم روحیه امید آنها را بالا ببریم؟ چگونه مقاومت خود را بسازیم؟ و چگونه ما این نسل بعدی رهبران را سالم نگه می داریم؟

به گفته دکتر دن سیگل و تینا پین برایسون ، در کتاب خود "بله مغز" ، ما به عنوان والدین می توانیم از توانایی فرزندانمان برای هدایت تصمیم های دشوار حمایت کنیم و "به جهانیان بله بگوییم و از آنچه زندگی ارائه می دهد استقبال کنیم." ما می خواهیم در ضمن تقویت آنها از انتخاب عاقلانه و سالم ، به تقویت حس انعطاف پذیری نوجوانان کمک کنیم. ما می خواهیم فراتر از مدیریت رفتار فرزندانمان پیش برویم و درعوض ، به آنها کمک کنیم تا مهارتهایی را که می توانند برای زندگی استفاده کنند ، پرورش دهند.

در اینجا چند استراتژی اساسی و روزمره برای کمک به اطمینان خاطر نوجوانان ما با امید ، سلامتی و مقاومت لازم برای تبدیل شدن به رهبران دلسوز وجود دارد.

اطمینان حاصل کنید که خواب کافی دارند
من می دانم که این برای نوجوانان در خانه های ما سخت است ، اما آنها به خواب زیادی احتیاج دارند. با طرحی از چگونگی به دست آوردن بهترین خواب شروع کنید ، و چگونه مطمئن شوید که نوجوان شما به اندازه کافی خواب دارد. از نوجوان خود بپرسید که در هنگام استراحت چه تفاوت هایی را متوجه آنها می شود. خواب خوب را با تمرکز و کارآیی بهبود یافته آنها در مواردی که برایشان مهم است مرتبط کنید ، که به آنها کمک می کند تا یادآوری کنند که مراقبت از خود خوب برای همه مهم است.

به نوجوانان یاد دهید که بدن خود و اجساد افراد دیگر را در نظر بگیرند
به نوجوان خود الگوبرداری کنید که به نظر بدن شما چه احترامی دارد. شاید این مسئله غذایی را که به بدن شما وارد می شود در نظر بگیرد و چه احساسی را به شما منتقل می کند ، یا شاید این "احساس روده" شما را در اطراف کسی می شنود و تصمیم می گیرد که از امنیت خود استفاده کنید. شاید وقتی استراحت می کنید از کار ، مدرسه یا فعالیتهای خود خسته شده و بدن شما می گوید: "من به استراحت احتیاج دارم."

همچنین با احترام به فضای شخصی بچه های خود ، از بدن افراد دیگر الگو بگیرید. به عنوان مثال ، بپرسید که آیا می توانید آنها را در آغوش بگیرید ، که این به تقویت مفهوم رضایت مناسب کمک می کند یا خیر. به آنها بگویید که "بله" در هر زمان ممکن است "نه" شود - خصوصاً وقتی که با صمیمیت صحبت می شود.

گوش کنید
گوش کن ، گوش کن ، گوش کن روز دیگر ، وقتی پسرمان در مورد زمان آنلاین خود به ما نزدیک شد ، بیش از حد صحبت کردم. من خودم را گرفتم و متوقف شدم و گفتم: "بگذارید دوباره شروع کنیم. من واقعاً دوست دارم ایده های شما را بشنوم. "

این یک گفتگوی کاملاً جدید را باز کرد و من به وضوح درک آنچه از او می پرسید را درک کردم. ما توانستیم برنامه ای را ارائه دهیم. و مهمتر از همه ، او احساس شنیده شد. وقتی با نوجوان خود صحبت می کنید ، ابتدا گوش دهید و قبل از صحبت کردن به دنبال درک آن باشید. آنها احساس اعتبار و احترام خواهند کرد.

به آنها بگویید "مهم است."
وقتی فرزندتان را صبح یا عصر بعد از مدرسه می بینید ، کارهای خود را مکث کنید و با آنها ارتباط چشمی برقرار کنید. از آنها بخواهید هر نوع سؤال باز را که با این سوال شروع می شود ، بپرسید: "درباره چه فکر می کنید .؟"

این به نوجوان شما ارتباط برقرار می کند که شما فکر می کنید ایده های خوبی دارند که ارزش گوش دادن به آنها را دارند ، و عقاید و عقاید آنها برای شما مهم بوده و ارزش دارند.

از آنها متشکرم
وقتی نوجوان خود را مشاهده می کنید که کارهای کوچک مهربانی و ابتکار عمل را انجام می دهد ، از آنها تشکر کنید. شما لازم نیست از بالای صفحه بروید - فقط چیزی شبیه به آن را ارائه دهید ، "سلام ، من متوجه شدم که به خواهر خود کمک کرده اید که با آن مشکل ریاضی روبرو شود. با تشکر از آن. "نشان می دهد که متوجه می شوید مشارکت های آنها در ارتباط با ارزش آنها است.

و اگر می خواهید هر چند وقت یکبار از سطح بالا بروید ، پس از آنها برای قلب پرشور آنها سپاسگزار باشید. از آنها بخاطر دیدگاه و تمایلشان برای ایجاد جهانی دلسوزتر ، عادلانه تر ، فراگیرتر و ایمن تشکر می کنیم. بعضی اوقات ما تمایل داریم به جایی اشاره کنیم که فرزندانمان دچار کمبود می شوند و چه اشتباهی انجام می دهند. در عوض ، چیزهای خوبی را در فرزند خود مشاهده کنید و به آنها بگویید.

مرتباً بگو: "من به تو ایمان دارم."
شاید دختر شما با ایده جدیدی به شما بیاید. شاید فرزند شما در تلاش است تا راه حلی برای یک مشکل پیدا کند. نسبت به ایده ها و نگرانی های آنها پذیرا باشید و به آنها بگویید ، "من به شما اعتقاد دارم." این به آنها کمک می کند تا مقاومت کنند. این ارتباط برقرار می کند که می دانید آنها می توانند بر چالش ها غلبه کنند ، شما به آنها ایمان دارید و به طور کامل از آنها پشتیبانی می کنید.

برای فرزند خود پناهگاه باشید
حتی وقتی نوجوانان ما وقت کمتری را در خانه می گذرانند و اوقات بیشتری را در جهان می گذرانند ، آنها مانند هر کس دیگری هنوز به یک پناهگاه احتیاج دارند. اطمینان حاصل کنید که خانه شما فضایی است که از مشکلات و چالش های زندگی روزمره پناه می برد. این کار به آنها فضا و زمان کافی را برای رفع فشار ، تمرین مراقبت از خود و ارتباط با شما می دهد.

نوجوانان ما نسل بعدی رهبران هستند و هر روز کارهای زیادی می توانیم انجام دهیم تا آنها را بسازیم و از آنها دلسوز شویم. وقتی می توانیم این اعمال را به زندگی روزمره خود وارد کنیم ، می توانیم حس شجاعت ، تاب آوری و ارزش خود را در نوجوانان بالا ببریم. سرمایه گذاری در فرزندان ما با ابراز قدردانی از آنها به ایجاد تحول مثبت مورد نیاز در جهان کمک می کند.

اگر می خواهید یک رابطه عمیقاً معنادار و پر از اعتماد و صمیمیت برقرار کنید ، در زیر عضو شوید تا پست های وبلاگ ما را مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنید:

منبع : فروشگاه اینترنتی ثانیکالا

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آوای فاخته حسابداری مالیاتی Rob . تعمير يخچال فريزر کنوود کد تخفیف دیجی کالا وبلاگی با محوریت تبلیغات بهترین های هر صنعت سايت تخصصي فارسي ست من فیلم میخوام