تونی رابینز ، گوینده انگیزشی و گورو خودیاری ، هنگام سخنرانی جنبش #MeToo در یک رویداد اخیر در سان خوزه ، کالیفرنیا ، اظهارات جنجالی درباره قربانیان خشونت جنسی بیان کرد. وی اظهار داشت: قربانیانی که در این جنبش صحبت می کنند در واقع به خود آسیب می رسانند و رشد شخصی آنها را محدود می کنند:

رابینز گفت: "اگر شما از جنبش #MeToo استفاده می کنید تا با حمله و از بین بردن شخص دیگری ، اهمیت و اطمینان پیدا کنید ، یک اونس رشد نکرده اید." "تنها کاری که انجام داده اید استفاده از دارویی به نام اهمیت است تا احساس خوبی داشته باشید."

اظهارات وی بلافاصله باعث انتقاد مخاطب شد و وقتی با مخاطب نانین مک کول ، قربانی سوء استفاده جنسی ، در مورد عملکردش در این جنبش مواجه شد ، رابینز عقب نشینی نکرد. درعوض ، همانطور که یک فیلم ویروسی از NowThis نشان می دهد ، رابینز با فشار جسمی به او در تلاش برای اظهار نظر خود پاسخ داد.

ویدئویی طولانی تر نشان می دهد که برخی از مخاطبان از آنچه مک کول برای گفتن تشویق می کنند ، تحسین می کنند ، این بدان معناست که رابینز جنبش را به اشتباه درک می کند و از اهمیت سخن گفتن در هنگام قربانی شدن برای رسیدن به عدالت کاسته می کند و چقدر برای جنسی مهم تر است. به بازماندگان و قربانیان حمله کنید تا در یک حرکت جمعی این کار را انجام دهند تا به موضوع گسترده خشونت جنسی توجه کنند.

سایر اعضای مخاطب ، پاسخ های رابینز را تحسین کردند ، حتی وقتی که وی گفت که "قربانی می کند" ، در حالی که برخی ابراز نگرانی کردند. بعضی از آنها به وضوح از دیدن تلاش های رابینز برای فشار آوردن به مک کول ناراحت بودند ، و برخی دیگر در آنجا نشسته ، ساکت و منفعل بودند ، زیرا مردی بلند قد و تحمیل زن کوچکتر را به عقب رانده بود.

این بد نیست هنگام انتقاد از جنبش #MeToo. بنیانگذار جنبش ، تارانا بورک ، در پاسخ گفتن بسیاری داشت. و متأسفانه رفتار او در رویداد سان خوزه نشانگر دیدگاه مردانه مسلط است.

مشکلی در Mansplaining

رابینز علاوه بر مسخره کردن قربانی کردن در مقابل یک قربانی ، کاری را انجام داد که بسیاری از مردان از جمله خود من انجام داده اند ، و اغلب ما این کار را انجام می دهیم حتی بدون آنکه متوجه شویم: او مأمور اجرای برنامه بود ، پرتفوی "مرد" و "توضیح". "این بدان معناست که وقتی مردان" با ن صحبت می کنند. به طرز حامیانه "صحبت می کنند. ممکن است عمدی نباشد و ممکن است مردان از انجام آن آگاه نباشند ، اما این مهم نیست. Mansplaining کاری است که آقایان ، صریح و روشن ، باید جلوی انجام آن را بگیرند.

خواستار قتل عمد خصوصاً توهین آمیز هنگام فرهنگ آزار و اذیت و آزار جنسی است که در جهان ما وجود دارد. با توجه به اینکه مردان از نظر آماری اکثریت قریب به اتفاق مرتکبین خشونت جنسی هستند و بیش از نیمی از قتل های ن آمریکایی مربوط به خشونت شریک زندگی صمیمی است ، ما در موقعیتی نیستیم که از ن بخاطر موضع گیری انتقاد کنیم. در حقیقت ، غیر از ارائه جمله هایی مانند "من شما را باور دارم" ، ما به احتمال زیاد نباید چیزی جز کلمات تصدیق و همدلی بگوییم تا زمانی که ما به طور کامل درک کنیم که چه کسی به ما می گوید.

در مورد رابینز ، به نظر می رسد او به نوعی تسلط مردانه را نشان داده است که جنبش #MeToo در تلاش برای نبرد است. به جای گوش دادن ، وی سرقت کرد. او به جای اینکه یک قدم عقب برداشته و از مک کول بخواهد که به او بیشتر بگوید ، مرتباً او را قطع کرده و سپس او را به سمت محوطه عرصه می راند. او دیدگاه ها و تجربه های خود را بدون جستجوی درک آنها به چالش کشید و او به فضای شخصی وی حمله کرد و با انجام این کار ، وی نمونه ای از نوع تسلط بر مردانگی سمی بود که باید پایان یابد.

پس از واکنش شدید رسانه های اجتماعی پس از این رویداد ، او عذرخواهی کرد و عذرخواهی وی بدون هیچ گونه شایستگی انجام نمی شود. وی با بیان اینكه عدم فهم خود را پذیرفت ، گفت: "من عذرخواهی می كنم كه چیزی جز تحسین عمیق من به جنبش #MeToo پیشنهاد كردم." او با نادیده گرفتن اعتراف كرد و گفت: "من هنوز چیزهای زیادی برای آموختن دارم." و او گفت: "من هستم. متعهد به بخشی از راه حل است. "این نشان می دهد که او می فهمد که مشکلی وجود دارد و می خواهد به حل آن کمک کند.

پادزهر برای شگفت انگیز: گوش دادن به درک

با #MeToo به دست آوردن توده حیاتی ، این وظیفه است که مردان قبل از پرسیدن چگونه می توانیم به شما کمک کنند ، گوش دهند تا درک کنند. وقتی گوش می دهیم به درک ، و واقعاً گوش می دهیم ، قدمی عقب می زنیم و در برابر اصرار توضیح می دهیم (یا به صورت ساده) یا مشاوره می دهیم یا مشکل را حل می کنیم و به کسانی که شایسته شنیدن هستند احترام می گذاریم. ما قادر به همدلی و تأیید احساسات و تجربیات شخص دیگر هستیم و به کسی این امکان را می دهد که در تعیین چگونگی بهترین کمک شما ، بر خلاف اینکه به شما کمک کند به روشی که شما تصمیم به تحمیل دارید کمک کند.

بعضی اوقات ممکن است آنها به کمک ما نیازی نداشته باشند یا بخواهند ، و این خوب است. بعضی اوقات فضاهایی وجود دارد که ورود آقایان مناسب نیست. با کنار گذاشتن تمایل خودمان برای رهبری و کنترل ، و در عوض به دیگران اجازه می دهیم که رهبری شوند (به ویژه در مبارزات و جنبش های خودشان) ، این امر باعث احترام زیادی به عزت و مقام دیگر می شود.

اگر درک کنیم از چه زمانی و به همین دلیل از ما خواسته شده است که درگیر نشویم ، به نیاز شخص دیگری به فضا احترام می گذاریم. و با انجام آنچه از ما خواسته می شود تا به بهترین وجهی کمک کنیم ، می توانیم متحدین ارزشمند بشویم.

وقتی ما این کار را به عنوان آقایان انجام می دهیم ، با مردانگی سمی مبارزه می کنیم و نمونه ای مثبتی را برای مردان دیگر ، به ویژه نوجوانان و پسران به دست می آوریم. در مورد جنبش #MeToo ، داستانهای خود را ادامه دهید. ما گوش می دهیم ، ما به شما اعتقاد داریم ، به شما احترام می گذاریم و می خواهیم کمک کنیم.

اگر می خواهید یک رابطه عمیقاً معنادار و پر از اعتماد و صمیمیت برقرار کنید ، در زیر عضو شوید تا پست های وبلاگ ما را مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنید:

منبع :  sanykala

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

جنبش مهدی یاور باشیم روشن دل فروشگاه 清亮如水 گُوالیدَن بلیط قطار فدک Pamela معرفي اسکريپت خیریه همسایه آفتاب